Jak odpowiedni stelaż wpływa na jakość snu, wsparcie dla kręgosłupa i ogólne zdrowie?

Najważniejsze elementy, kojarzone z dobrze wyposażoną sypialnią to przede wszystkim materac i poduszka. Jednak nadal pomniejszana jest rola stelażu łóżka. Niestety, zupełnie niesłusznie! Jest on niezwykle ważny pod kątem zapewniania kręgosłupowi optymalnego wsparcia. Jaki jest związek między stelażem, a wygodą, jakością snu i ogólnym stanem zdrowia?

Stelaż łóżka, a kręgosłup

Dobrze dopasowany stelaż łóżka ma przede wszystkim dawać całemu ciału odpowiednie podparcie. Jest to podstawa dla utrzymania podczas snu pozycji zgodnej z naturalną krzywizną kręgosłupa. Brak stelaża dobrej jakości sprawi, że nawet materac najlepszej możliwej jakości nie spełni należycie swojej funkcji. Równomierne rozłożenie ciężaru może wpłynąć na widoczne ograniczenie nacisku na ramiona, biodra, czy łopatki. Stanowi to ważny czynnik wspierający zapobieganie napięciom mięśniowym. Zakup dobrego stelaża jest też szczególnie istotny dla dzieci i młodzieży. Odgrywa on rolę w kształtowaniu prawidłowej postawy.

Czy stelaż wpływa na jakość snu?

Stelaż jest związany nie tylko ze zdrowiem kręgosłupa. Od niego zależy również to, czy sen jest głęboki i efektywny. Wiąże się to przede wszystkim z wygodą. Komfort, brak nacisku na pojedyncze miejsca na ciele, a także brak dyskomfortu pojawiającego się podczas spania w określonych pozycjach, to niezwykle ważne czynniki, które sprawiają, że sen nie jest przerywany. Dodatkowo, łóżko z dobrym stelażem wpływa pozytywnie na cyrkulację krwi. Większe ilości tlenu są wówczas dostarczane do tkanek mięśniowych, sen jest spokojniejszy i zdecydowanie bardziej wydajne.

O czym jeszcze pamiętać wybierając stelaż?

Jakie są najważniejsze aspekty dotyczące wyboru idealnego stelaża do sypialni, który zapewni wygodę i głęboki sen?

  • Indywidualne preferencje – nie istnieje jeden, uniwersalny stelaż. Duży wybór na rynku pozwala każdemu znaleźć egzemplarzy idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

  • Jakość wykonania – kupno stelaża to wydatek na długie lata. Nie warto decydować się na pozorne oszczędności! Dobry produkt, z oferty renomowanej firmy z pewnością będzie spełniał swoją funkcję przez wiele lat

  • Elastyczność i adaptacyjność – dla niektórych osób ważne może być to, aby wybrany stelaż dopasowywał się do ich aktualnych potrzeb. Wtedy warto rozważyć zakup modelu regulowanego.

  • Dopasowanie do materaca – stelaż musi być odpowiednio dobrany do rodzaju materac – przede wszystkim do jego wymiarów i twardości.

  • Nie tylko stelaż – choć stelaż ma duże znaczenie, niezbędne jest też wyposażenie sypialni w dobrą poduszkę, materac i kołdrę.

Aby wygodnie spać i mieć duże pokłady energii, warto wyposażyć sypialnię nie tylko w dobry materac i poduszkę, ale również w trwały stelaż.

Artykuł sponsorowany.

Możesz również polubić…