Krzesła gamingowe – ergonomia kluczem do sukcesu

Wybór krzesła gamingowego nie jest wcale …

Wybór krzesła gamingowego nie jest wcale prosty. Nieodpowiednio wybrany fotel gamingowy może doprowadzić do niewygodnej pozycji, dyskomfortu związanego z bólem pleców oraz nadmiernej potliwości w przypadku niskiej jakości materiału wykonania. To właśnie ergonomia jest kluczem do sukcesu. Co ważne, pod pojęciem ergonomii nie kryje się tylko wygoda i komfort użytkowania fotelu, ale także aspekty zdrowotne. Zatem możemy powiedzieć, że fotel gamingowy jest ergonomiczny dopiero w momencie, kiedy jest on nie tylko wygodny, ale pozwala utrzymać prawidłową, zdrową pozycję i nie wpłynie negatywnie na stan kręgosłupa.

Ergonomia przede wszystkim

Ergonomiczny fotel gamingowy to na pewno nie jest rzecz, którą można kupić w ciemno przez internet. Może się zdarzyć, że trafisz akurat dobry, wygodny fotel, ale nie ma co ukrywać – powinien on być dostosowany idealnie pod Ciebie. Dopasowanie to powinno być nie tylko pod względem rozmiaru krzesła, ale przede wszystkim pod kątem indywidualnego wyregulowania siedziska do jak najwygodniejszej pozycji. Najlepsze fotele gamingowe posiadają regulację nie tylko pod kątem wysokości siedziska, ale także pod kątem pochylenia siedziska, dopasowania kąta siedzenia, podparcia lędźwi czy posiada dodatkowe poduszki właśnie na odcinek lędźwiowy oraz kark. Dzięki temu można z łatwością wyregulować krzesło pod swoje wymagania.

Najważniejsza wygoda? Nie tylko

Ergonomia w fotelach – kluczem do sukcesu to pojęcie nie tylko pod kątem zdobywania nowych umiejętności w grach i wygody siedzenia, ale także w aspekcie zdrowotnym. Zdrowie mamy jedno, a najważniejszy pod kątem naszego poruszania się jest kręgosłup. Długotrwale siedząc w nieodpowiedniej pozycji możemy doprowadzić do wielu chorób takich jak skolioza, lordoza czy nawet dyskopatia. Wiązać się to może potem z dolegliwościami bólowymi, brakiem możliwości podniesienia cięższych przedmiotów oraz wykonywania niektórych prac. Pierwsze oznaki nieodpowiedniego doboru fotela gamingowego to niewygodna pozycja przed komputerem, szybkie zmęczenie grą, bóle mięśni i stawów czy sztywność kręgosłupa po dłuższym siedzeniu. W takim przypadku warto przetestować inne fotele gamingowe, by dopasować do siebie odpowiedni. Oczywiście żaden fotel nie pozwoli na granie 12 godzin bez przerwy w jednej pozycji, ponieważ siedzenie to nie jest naturalna pozycja dla człowieka. Ważne jest również to, by często tę pozycję zmieniać. Chodzi o to, by robić sobie przerwy, przejść się na spacer, poćwiczyć czy położyć się na chwilę. Nie bez powodu zawodowe drużyny CS:GO, LOL czy innych najpopularniejszych gier mają swoją salę treningową tuż obok siłowni, gdzie mogą poćwiczyć, rozruszać się i zadbać o swoje zdrowie.

Nie zapominaj o ruchu!

Ergonomia fotela gamingowego umożliwii dłuższe komfortowe granie, pozwoli na zdobywanie nowych umiejętności, większe skupienie oraz zapobiegnie dolegliwościom bólowym i dyskomfortowi, jednak zdrowego rozsądku nic nie zastąpi. Nawet najwygodniejszy fotel nie sprawi, że siedzenie w nieskonczoność będzie komfortowe. Każdy z graczy musi zadbać o odpowiednią ilość ruchu w przerwie.

Możesz również polubić…