Mała łazienka – jak ją zaaranżować? Projektowanie łazienek online za darmo

Małe łazienki często występują w mieszkaniach w blokach. Jest to pomieszczenie, które należy jednak rozważnie zaaranżować tak, by utrzymać odpowiedni poziom wentylacji oraz uniknąć codziennego, wielogodzinnego sprzątania. Oto pięć wskazówek w jaki sposób zaaranżować małą łazienkę!

1. Skontaktuj się z architektem wnętrz: Projektowanie łazienek online za darmo

Jeśli projektujesz łazienkę od zera, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Projektowanie łazienek online za darmo umożliwia skonsultowanie projektu ze specjalistą, który omówi jego wady i zalety. Może okazać się, że wymarzona aranżacja będzie wymagała zbyt wielu kosztownych poprawek hydraulicznych lub umiejscowienie mebli łazienkowych zakłóci przebieg wentylacji.

2. Postaw na minimalizm

W niedużych łazienkach ważny jest każdy metr kwadratowych. Jeśli masz możliwość przeniesienia niektórych sprzętów czy akcesoriów (np. zapasu ręczników, pralki, kosmetyków, których nie wykorzystujesz na co dzień) – zrób to. Ogranicz liczbę mebli i półek łazienkowych do niezbędnego minimum.

3. Uważaj na kolory

Ciemne łazienki prezentują się wyjątkowo elegancko i przytulnie, jednak ich sprzątanie wymaga częściej dużo więcej zachodu – na ciemnych kafelkach widać osad z mydła oraz łatwo powstają zacieki od skraplającej się pary wodnej. Dodatkowo ciemne wnętrza wydają się wizualnie mniejsze. W małych łazienkach warto postawić na stonowane, jasne kolory – beże, brązy i szarości.

4. Ostrożnie z dodatkami

Z pewnością stonowane kolory warto przełamać bardziej intensywnym akcentem. Może to być niewielki wzór na kafelkach lub kolorowe dodatki higieniczne. Pamiętaj jednak, że ich nadmiar przytłoczy wnętrze, które będzie wydawało się jeszcze mniejsze.

5. Dobre oświetlenie to podstawa

Mała łazienka musi być wyjątkowo dobrze oświetlenie. W zależności od koloru ścian wybiera się zimne lub ciepłe światło. Poza oświetleniem sufitowym, warto wybrać niewielkie lampki naścienne przy lustrze, które dodatkowo rozświetlą wnętrze.

Aranżacja małej łazienki nie musi być trudna, jeśli będziemy trzymać się kilku podstawowych wytycznych. Z pewnością nasz projekt warto omówić ze specjalistą, który podpowie w jaki sposób dodatkowo powiększyć wnętrze oraz poprawi nasze błędy.

 

Możesz również polubić…