Scandi boho, jako mieszanka stylów

Klasyczny styl boho charakteryzuje się nieuporządkowaniem, kreatywnym nieładem czy też mówiąc szerzej, ze sposobem życia, który polega na twórczości skłaniającej się od odrzucenia materializmu, porzucanie rutyny i wprowadzenie elementu szaleństwa. Szaleństwo to ma się przejawiać w mnogości przedmiotów niekoniecznie przystających do siebie jak i kolorach wnętrz przyozdobionych równie kolorowym elementami. W związku z tym, że pojawili się krytycy tegoż stylu, którzy piękna upatrują w klasyce i uporządkowaniu mebli, pojawiła się odmiana tego stylu, która na pierwszy rzut oka nie mogła się udać, a konkretnie scandi boho. Dzięki lekturze poniższego artykułu poznasz ten styl i być może zainspirujesz się do tego, by zastosować go w swoim pomieszczeniu.

Szwedzka inspiracja stylu boho

Scandi boho nie bez powodu kojarzy się na pierwszy rzut oka ze stylem minimalistycznym, który charakteryzuje się maksymalną funkcjonalnością przedmiotów, oraz ułożenie ich w taki sposób tworzący wrażenie sporej przestrzeni, która pozostała. Styl ten to przede wszystkim jasne barwy ścian, które z założenia mają nas odstresować. Porównując te dwa style wydaje się, że wręcz niemożliwym jest ich połączenie, ale ludzka kreatywność jak zawsze stanęła na wysokości zadania i odnalazł jedną wspólną rzecz – umiłowanie naturalnych przedmiotów. O ile wystrój ścian pozostaje bez zmian, to jednak do samego wystroju pokoju wprowadzamy więcej kolorowych przedmiotów, które jednak nadal zachowują swoją funkcjonalność. Dla przykładu doniczki do kwiatów są z wikliny czy drewna, jak i wiklina pojawia się na stolikach, czy też inne drewniane ozdoby, które jednocześnie wypełniają przestrzeń, ale nie robią tego w sposób tak nachalny w porównaniu do stylu boho.

Wydaje się, że może być to dobrym rozwiązaniem dla par, które chciałyby iść na kompromis w sprawie tych dwóch stylów. To połączenie ognia z wodą i z pewnością przełamujące bariery pewnych pryncypiów stylów klasycznych i wnętrza styl boho.

 

Możesz również polubić…