Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe – Jak zrobić wieniec świąteczny na drzwi?

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu roku. Choć powiązane są z religią katolicką, jest to również zbiór tradycji, które podtrzymują nie tylko osoby tego wyznania. Ubieranie choinki, dzielenie się opłatkiem oraz zdobienie domów, ogrodów i mieszkań to z pewnością najbardziej charakterystyczne cechy tego święta. Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe wprowadzają nas w odpowiedni klimat i chęć do celebrowania tych dni z naszą rodziną.

Jak zrobić wieniec świąteczny na drzwi? Wieńce bożonarodzeniowe

Wieniec z gałęzi drzewek iglastych oraz z dodatkiem kolorowych dodatków to jedna z najbardziej tradycyjnych i charakterystycznych ozdób świątecznych. Jednak jak zrobić wieniec świąteczny na drzwi? Wystarczy kilka gałązek świerku lub innego gęstego drzewa iglastego, z którego formujemy okrąg. W jego środek możemy włożyć wybrane ozdoby i przymocować je mocnym, bezbarwnym klejem. Szczególnie pięknie prezentują się połączenia srebra i granatu lub złota i czerwieni. Wieńce możemy również położyć na stole: w tym wypadku wykorzystuje się styropianową podstawkę, która utrzyma całą konstrukcję w pionowej pozycji. Dodatkowo w środek wkłada się świeczki o wybranym kolorze, często również dodaje odrobinę brokatu, by rozświetlić wieniec. Innymi dodatkami mogą być suszone plastry cytrusów, szyszki, laski wanilii czy pomalowane na złoto orzechy laskowe.

Pozostałe ozdoby bożonarodzeniowe

Żadne święta nie mogą obyć się bez lampek. Choć tradycyjnie zawiesza się je na drzewku świątecznym, często spotkać je możemy w oknach, na tarasach i balkonach. Girlandę z lampek możemy również rozwiesić na ścianach. Święta Bożego Narodzenia to również czas wszelkiego rodzaju świeczek i świeczników: nadają specjalny, wyjątkowo klimat grudniowym wieczorom. Często wybiera się aromatyczne świece o zapachu jabłek i cynamonu, piernika i wanilii – zapachów, które kojarzą nam się ze świątecznymi wypiekami. W ciągu ostatnich lat popularność zyskały ręcznie robione, materiałowe krasnale świąteczne, które chętnie ustawiane są jako dodatkowa, oryginalna ozdoba mieszkania.

 

Możesz również polubić…