Jak urządzić mały balkon?

Balkon zwłaszcza jeżeli mieszkamy w bloku to miejsce odpoczynku i relaksu dla wielu z nas. Balkon powinien być tak urządzony i zaplanowany, abyśmy się na nim mogli w pełni zrelaksować i odprężyć. Jest to wyzwanie zwłaszcza do posiadaczy małych balkonów. Jednak nie jest to zadanie niewykonalne. Wystarczy dobre rozplanowanie i przemyślenie każdego szczegółu, a możemy urządzić balkon naszych marzeń.

Jak urządzić mały balkon?

Pomysłów na urządzenie małego balkonu jest wiele. Ważne, aby wybrać taka możliwość, która spełni nasze oczekiwania. Ma to być miejsce, w którym odpoczniemy i zrelaksujemy się po całym dniu pracy. Miejsce, w którym poranna kawa będzie smakować wybornie, a wieczorny drink nas zrelaksuje i odpręży. Oto kilka rad na co należy zwrócić uwagę podczas urządzania balkonu.

  1. Usytuowanie balkonu. To od której strony świata znajduje się balkon jest bardzo istotne podczas doboru roślin, które będą na nim się znajdować. Również ma to duże znaczenie przy wyborze mebli oraz tworzywa na posadzkę.
  2. Wybór posadzki. Najtrwalszy, łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na warunki atmosferyczne w naszym klimacie jest gres, a ściśle mówiąc płytki gresowe. Przy małej powierzchni balkonu najlepszym rozwiązaniem będzie jasny kolor posadzki. Optycznie powiększy nam to jego metraż. Wzorów płytek gresowych na rynku jest całe mnóstwo, tak że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
  3. Dobór roślin. Rośliny ożywią balkon oraz nadadzą mu niepowtarzalnego uroku. Jaki gatunek wybierzemy jest zależne od położenia balkonu ( rośliny światło lub cieniolubne). W przypadku malutkich balkonów najlepiej sprawdzą się kwiaty w doniczkach montowanych do balkonu ( oszczędność cennego miejsca.
  4. Meble. Must have, które musisz posiadać to stoliczek i wygodne krzesło ( wielkość mebli uzależniona od ilości miejsca jakie posiadamy.
  5. Dodatki. Na rynku istnieje masa dodatków, które możemy umieścić na balkonie. Najpopularniejsze i najpraktyczniejsze z nich to skrzynie i pojemniki na przechowywanie różnych rzeczy np. konewki czy mini narzędzi ogrodniczych.

 

Możesz również polubić…