Jak przygotować się do spokojnego snu w chłodne wieczory?

Na dworze robi się coraz chłodniej. Zaczynamy ubierać grubsze buty i kurtki, wychodząc na dwór – na zakupy czy do pracy. Jednak nadal nie możemy doczekać się, aż wrócimy do domu i ogrzejemy się. Istnieje wiele sposobów, aby rozgrzać się w chłodne wieczory. Kwestia ta jest o tyle ważna, iż znacząco wpływa na jakość na naszego wypoczynku. A o czym warto wiedzieć?

Jak się ogrzać? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Wielu z nas szuka sposobów na ogrzanie się w chłodne jesienne lub zimowe wieczory. Aby móc komfortowo się poczuć, warto rozważyć różne rozwiązania. A oto kilka sprawdzonych sposobów na ogrzanie się:

  • stworzenie optymalnej temperatury w sypialni – zazwyczaj waha się ona między 18-21°C, ale dla większego komfortu możemy rozważyć użycie grzejnika czy klimatyzacji,

  • spożywanie ciepłych napojów i przekąsek – pozwala to na zrelaksowanie się i rozgrzanie jednak pamiętajmy, aby to był lekkostrawny posiłek pozbawiony kofeiny czy alkoholu,

  • ciepła piżama – pozwoli ona na utrzymanie optymalnej dla nas temperatury w czasie snu i dodatkowo zapobiega wychładzaniu.

Chłodne wieczory a ciepła kąpiel!

Przed pójściem spać warto wziąć ciepłą kąpiel lub prysznic. Jak się okazuje, pozwala ona na podniesienie temperatury, która po wyjściu z łazienki zaczyna stopniowo spadać. Jest to naturalny mechanizm zachodzący podczas snu, przez co o wiele łatwiej nam zasnąć. A dlaczego jeszcze warto brać ciepłą kąpiel lub prysznic? Jak się okazuje, ciepło pobudza krążenie i poprawia przepływ krwi w mięśniach. Oznacza to, że są one lepiej dotlenione, a tym smaym – mają większą zdolność do regeneracji. Ponadto ciepła woda:

  • uspokaja i pomaga w zrelaksowaniu się,

  • pozwala na wyciszenie emocjonalne,

  • pomaga w walce z bezsennością.

Zadbajmy o odpowiednio skomponowane łóżko!

Panująca w pokoju niższa temperatura znacząco wpływa na jakość snu. Szacuje się, że chłodne otoczenie ułatwia zasypianie, jednak w zimnej sypialni nasz organizm nie będzie w stanie osiągnąć optymalnej ciepłoty ciała. Może to skutkować nieefektywnym wypoczynkiem. Warto zatem zadbać o odpowiednio skomponowane łóżko. Składa się ono z wygodnego i odpowiednio dopasowanego do nas materaca do spania. Jest to ważny element, gdyż gwarantuje najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. Ponadto warto postawić na:

  • odpowiednią pościel – w chłodne wieczory najlepiej postawić na ciepłą i przytulną pościel, a najlepiej sprawdzą się tutaj modele bawełniane z wyższą gramaturą lub flanelowe,

  • wygodną poduszkę – jej obecność gwarantuje odpowiednie wsparcie górnych partii ciała,

  • ciepłą kołdrę – modele o wyższej gramaturze zapewniają właściwy komfort termiczny.

Dobry sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia oraz optymalnego samopoczucia. Warto zatem wiedzieć, jak radzić sobie w chłodne wieczory, a sposobów na to jest wiele. Dzięki nim możemy spokojnie wypocząć.

Artykuł sponsorowany.

Możesz również polubić…