Materace hybrydowe a komfort w związku: jakie są zalety tego typu materacy?

Poszukiwanie idealnego materaca często może być dość trudne i czasochłonne. Wynika to zarówno z tego, że każdy człowiek potrzebuje dopasowanego do siebie podłoża do spania, jak i z tego, że na rynku dostępny jest niezwykle szeroki asortyment! W związku z tym, czasem bardzo ciężko wybrać coś dla siebie. Zakup materaca jest szczególnym wyzwaniem dla par. W ostatnim czasie coraz częściej są im polecane modele hybrydowe. Czym charakteryzują się materace tego typu i czy warto w nie zainwestować?

Czym jest materac hybrydowy?

Materace hybrydowe to nowoczesne i innowacyjne podłoża do spania. Ich charakterystyczną cechą jest to, że łączą w sobie cechy materacy piankowych oraz sprężynowych. Najczęściej do ich produkcji wykorzystywane są sprężyny typu kieszeniowego, a także pianki termoelastyczne i wysokoelastyczne. Dzięki takiemu połączeniu, materace hybrydowe łączą w sobie wysoki stopień amortyzacji wraz z precyzyjnym dopasowywaniem się do ciała użytkownika – bez względu na pozycję, w której śpi. Sprężyny w połączeniu z pianką oferują optymalne warunki do rozluźnienia mięśni – zwiększają efektywność regeneracji stawów.

Czy materac hybrydowy to dobry wybór do sypialni małżeńskiej?

Materace hybrydowe są często polecane parom. Z czego to wynika?

  • Elastyczność punktowa – najważniejszą cechą charakterystyczną każdego materaca hybrydowego jest wysoki stopień elastyczności punktowej. Dzięki temu partnerzy nie odczuwają wzajemnie swoich ruchów.

  • Duża ilość punktów wsparcia – całe ciało ułożone na materacu hybrydowym otrzymuje podparcie. Stwarza to optymalne warunki do regeneracji i zapobiega bólom napięciowym.

  • Amortyzacja – materace hybrydowe zapewniają wyższy współczynnik amortyzacji, niż alternatywne modele piankowe.

  • Połączenie cech materacy piankowych i sprężynowych – pary, które nie mogą wybrać między materacem piankowym, a sprężynowym, mogą zdecydować się właśnie na model hybrydowy.

  • Dopasowanie do różnicy wagi – charakterystyka wypełnienia hybrydowego zapewnia wygodę nawet osobie, której waga nie jest najlepiej dopasowana do twardości danego modelu.

Alternatywa dla materaca hybrydowego

Materace hybrydowe to doskonały wybór do każdej sypialni małżeńskiej. Jednak to nie jedyna opcja! Dobrą alternatywą są materace wykonane z pianki termoelastycznej. Choć należy pamiętać o tym, że zapewniają one stosunkowo niewielką amortyzację. W sytuacji ekstremalnej różnicy wagi między partnerami można też rozważyć zakup dwóch pojedynczych materacy. Ewentualnie, aby zredukować uskok między nimi, można umieścić na nich materac nawierzchniowy.

Materace hybrydowe cieszą się dużą popularnością na rynku. Wynika to z ich innowacyjności i uniwersalności. Doskonale sprawdzają się w sypialniach partnerów – i nie tylko!

Artykuł sponsorowany.

Możesz również polubić…