Jak zaaranżować niewielką kuchnię? Czyli kuchnia – panele podłogowe

Kuchnia to miejsce w naszym domu, które musi być wyjątkowo funkcjonalne. Niestety, w wielu mieszkaniach pomieszczenia kuchenne są bardzo małe i trudne do zaaranżowania. Podpowiadamy, w jaki sposób umeblować kuchnię, by sprawiała wrażenie większej, bardziej przestronnej i komfortowej.

Kolorystyka i oświetlenie

Aby pomieszczenie wydawało się większe, jaśniejsze i bardziej przestronne, powinniśmy postawić na stonowane, jasne barwy. Jasne szarości, biel i beże, które przełamane zostaną bardziej kontrastującymi dodatkami i akcesoriami sprawią, że aranżacja kuchni będzie wizualnie znacznie bardziej przestronna. Warto również postawić na dosyć intensywne, zimne światło – doskonale sprawdzą się panele oraz taśmy ledowe, które będą dodatkiem do głównego oświetlenia sufitowego i rozjaśnią ciemniejsze części półek wiszących lub blatów.

Podłoga w małych kuchniach – kuchnia panele podłogowe

Aranżacja niewielkich pomieszczeń powinna być płynna i przejrzysta. Należy unikać odznaczających się kafelków czy niewielkich elementów ozdobnych. Aby powiększyć wizualnie pomieszczenie takie jak kuchnia panele podłogowe powinny być jasne i nie mogą posiadać odznaczających się linii czy sęków. Kuchenne panele podłogowe muszą spełniać również szereg wytycznych, w szczególności ważna jest ich odporność na wilgoć, wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Umeblowanie małej kuchni

W niewielkich pomieszczeniach z pewnością warto postawić na meble na wymiar. Dzięki specjalnemu projektowi możemy wykorzystać maksymalnie każdą wolną przestrzeń. Szafki mogą sięgać niemal sufitu, dodatkowo możemy spersonalizować projekt tak, by meble posiadały wymaganą przez nas liczbę szuflad czy mniejszych półek. Dobrym rozwiązaniem w małych kuchniach będzie również zwiększenie liczby szafek naściennych i wolno wiszących półek.

W aranżacjach małych pomieszczeń ważny jest przede wszystkim umiar. Należy unikać zbędnych dodatków oraz akcesoriów stojących na blatach kuchennych, co pozwoli na utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

 

Możesz również polubić…