Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni czyli jaką lodówkę wybrać?

Obecnie na rynku znajdziemy setki modelów lodówek, które różnią się parametrami, wyglądem oraz funkcjami. Są pełnie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które mogą znacząco ułatwić nam życie lub stanowić całkowicie zbędny dodatek.

Oto cztery rzeczy, na które powinieneś zwrócić, jeśli zastanawiasz się jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni.

1. Wielkość i liczba drzwi

To z pewnością najważniejsza rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę. Wielkość lodówki zależy od naszych potrzeb – osoba mieszkająca sama z pewnością będzie potrzebowała mniej miejsca niż czteroosobowa rodzina, a w końcu od wielkości lodówki zależy również jej zapotrzebowanie na prąd. Kolejnym parametrem jest liczba drzwi w lodówce. Niektóre z nich mają osobne drzwi od zamrażarki, co znacząco zapobiega utracie chłodu i sprawdza się przy rzadkim korzystaniu z różnych elementów lodówki.

2.Rozmieszczenie półek

Niektóre lodówki mają regulowane półki, dzięki czemu możemy dostosować ich wnętrze do naszych potrzeb. Jeśli nasza dieta składa się z dużej ilości warzyw i owoców, z pewnością warto przemyśleć zakup lodówki z dwoma szufladami na produkty roślinne. Jeśli jednak nasze wymagania są niewielkie, z pewnością lepiej ograniczyć się do mniejszej lodówki, która znacząco ograniczy nasze wydatki na prąd.

3. Klasa energetyczna

Klasa lodówki odpowiada za jej zapotrzebowanie energetyczne. Oznaczenie A+++ stanowi o najwyższej energooszczędności lodówki. Wśród tańszych lodówek znajdziemy oznaczenie A+ i A++, które pochłaniają nieco większą ilość energii. Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na klasę energetyczną lodówki przy wyborze dużych sprzętów dla całej rodziny.

4. Głośność lodówki

Wiele osób nie zwraca uwagi na głośność lodówki, jednak jest to ważny element wyboru sprzętu jeśli nasza kuchnia umiejscowiona jest w pobliżu sypialni. Nieprzyjemny szum może wpływać na jakość i długość snu. Głośność lodówek zawarta jest w przedziale od 35dB do nawet 50dB, jednak najcichsze lodówki mogą nie posiadać pewnych funkcji.

 

Możesz również polubić…