Jakie łóżko wybrać dla niemowlaka

Okres niemowlęcy to wyjątkowy czas w rozwoju każdego malucha. To również bardzo wymagający czas dla rodziców, którzy zwracają uwagę na każdy szczegół i pragną tego, by ich maluch prawidłowo się rozwijał w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Kluczowym meblem niemowlęcym jest oczywiście łóżko dziecięce, w którym maluch spędza najwięcej czasu. Pierwsze miesiące życia dziecka to przede wszystkim bardzo dużo snu, dlatego zadbajmy o to, by przebiegał on w komfortowych dla dziecka i rodzica warunkach, dzięki czemu ten ostatni będzie znacznie spokojniejszy.

Wybór łóżeczka dla niemowlaka w dużej mierze uwarunkowany jest tym, jaką przestrzenią dysponujemy w pokoju niemowlęcym lub w naszej sypialni. Wówczas jesteśmy w stanie dobrać model, który będzie wystarczająco duży dla dziecka, wygodny w użytkowaniu dla rodzica oraz pozwoli na swobodne korzystanie z niego. Klasyczne rozmiary łóżeczka to 120 x 60 centymetrów, jednak tu możemy postawić zarówno na większe modele, które posłuża na dłużej oraz mniejsze łóżeczka, które jednak szybciej będziemy musieli wymienić.

Na jakie materiały postawić?

Mimo, że na rynku pojawia się bardzo wiele nowości, to według nas wciąż najlepszym wyborem będa klasyczne drewniane łóżeczka ze szczebelkami. Zwróćmy uwagę na wysoką jakość drewna i jego obróbki, aby mebel ten był bezpieczny dla dziecka i pozbawiony drzazg lub innych niebezpiecznych elementów. Dobrym wyborem będą łóżka, które mają regulowaną wysokość materaca, który umieszczony jest na mobilnej półce. Wówczas w miarę dorastania malucha, będziemy mogli obniżyć poziom jego spania, co zwiększy jego bezpieczeństwo i nasz spokój.

Kolejnym atutem może być multifunkcjonalność łóżeczka i wbudowanie w nie opcji tapczana. Gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek, drewniane szczebelki będziemy mogli zamienić na zamknięcie do tapczana, które pozwoli dziecku na swobodne wychodzenie z łóżeczka. To opcja dla większych łóżek. Według nas warto również zadbać o szuflady wbudowane w łózeczko, dzięki czemu będziemy mieli pod ręką wszystko to czego potrzebujemy. Mogą to być dodatkowe chusteczki, ręczniki, ubrania lub pampersy. Wybór łóżka dla swojego malucha to indywidualna kwestia, ale pamiętajmy o tym, by jednocześnie zadbać o wygodę dziecka oraz swoją.

Możesz również polubić…