Blaty kamienne ceny. Marmurowe blaty kuchenne: wady i zalety – kamień na blaty kuchenne ceny

Marmurowe blaty cieszą się niemałym zainteresowaniem. Nic dziwnego: w końcu ten szlachetny surowiec naturalny stanowi przede wszystkim elegancką ozdobę pomieszczenia.

Blaty kamienne ceny

Największą wadą marmurowych blatów są ich ceny. Blaty kamienne ceny mają zdecydowanie wyższe, niż w przypadku blatów wykonanych z pokrytej laminatem płyty MDF. Jeśli chodzi o kamień na blaty kuchenne ceny mogą być różne w zależności od gatunku, jakości i samej renomy producenta.

kamień na blaty kuchenne ceny

Blaty marmurowe są również wyjątkowo ciężkie: warto o tym pamiętać w przypadku, gdy sami montujemy wszystkie elementy wyposażenia kuchni. Korzyści z zastosowania kamiennych blatów jednak przeważają nad negatywnymi aspektami. Marmur jest wyjątkowo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno w trakcie codziennego korzystania z kuchni. Brak odprysków czy rys to z pewnością bardzo duża zaleta dla wielu osób. Dodatkowo marmur nie jest podatny na działanie wysokich temperatur i wilgoci. Z gładkiej tafli wyjątkowo łatwo można usunąć wszelkie zabrudzenia i uporczywe zanieczyszczenia tłuszczem, jak i plamy, które mogą wnikać w inne materiały używane przy produkcji blatów.

Możesz również polubić…