Szafki kuchenne drewniane. Komody: ponadczasowe meble dla każdego – meble kuchenne realizacje

Komody w kuchni mają wieloletnią tradycję. Choć dziś meble te ustawiamy w każdym pomieszczeniu, początkowo komody służyły do przechowywania naczyń i pożywienia.

meble kuchenne realizacje

Ich główną zaletą jest w końcu maksymalna powierzchnia przechowywania. Komody mogą mieć zarówno szafki zamykane (zarówno drzwiami drewnianymi jak i szklanymi), jak i szuflady czy niewielkie otwarte przestrzenie. Komoda w dzisiejszych czasach ma swoje zastosowanie również w kuchniach. Jeśli chodzi o meble kuchenne realizacje z komodami zwykle mają charakter rustykalny, prowansalski lub skandynawski. Wolnostojące komody nie są używane w stylu nowoczesnym czy angielskim.

szafki kuchenne drewniane

Komoda z pewnością może zastąpić wiszące szafki kuchenne drewniane, przede wszystkim dzięki dużej powierzchni, która umożliwia przechowywanie różnych produktów. Zastosowanie komody kuchennej pozwala również na pewnego rodzaju “przedłużenie” blatu – choć drewno pokryte jedynie lakierem nie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne powstałe w trakcie gotowania, wierzch komody może służyć do przechowywania chlebaka, przyprawnika, świeżych ziół czy akcesoriów kuchennych.

 

Możesz również polubić…