Kilka pomysłów na kącik jadalny w małej kuchni.

W małej kuchni główną rolę odgrywa zarówno rozmieszczenie sprzętów AGD, kolory, jak i odpowiednie oświetlenie. Wiele osób, mających niewielki metraż, szuka sposobów na to, jak urządzić bardzo małą kuchnię, w tym kącik jadalny.

Aranżacja mini jadalni

Choć w małej kuchni nie ma mowy o ustawieniu dużego stołu, istnieje kilka praktycznych rozwiązań, które pozwolą wyodrębnić miejsce przeznaczone do spożywania posiłków.
1.Kącik jadalny z kompaktowym stołem i składanymi krzesłami. Takie rozwiązanie uwalnia miejsce, choć stoły składane i montowane do ściany mogą być nieco droższe, taki wydatek opłaci się w przyszłości. Minusem tego rozwiązania jest problem, pojawiający się, gdy chcemy przestawić stół kompaktowy.
2.Zaakcentowanie kącika jadalnego geometryczną tapetą. Pamiętajmy jednak, żeby tapety nie kłaść na wszystkie ściany w kuchni, ponieważ efekt będzie przytłaczający. Tapeta w geometryczne wzory powinna nawiązywać kolorystyką do frontów szafek.
3.Zamiast stołu, montujemy blat, który posłuży zarówno, jako miejsce do przygotowywania posiłków, jak i do jedzenia. To wyjście idealne dla par bez dzieci lub singli. Cała rodzina niekoniecznie zmieści się w jednym czasie przy blacie kuchennym, pełniącym funkcję stołu. Przy takiej opcji trzeba zadbać o odpowiednią wysokość krzeseł lub taboretów, które można będzie wsunąć pod blat.

Oświetlenie kącika jadalnego

Szukając dobrych rozwiązań, na to jak urządzić bardzo małą kuchnię musimy zadbać o oświetlenie. Jedna lampa wisząca nad stołem lub mocowana do ściany, doskonale rozjaśni miejsce, w którym spożywa się posiłki. Unikać należy oświetlenia, które znajduje się za plecami jedzących osób. Ponadto oświetlenie niewielkiej kuchni powinno być rozproszone.
Aranżacja małej kuchenki bez kącika jadalnego, musi zakładać inne miejsce z przeznaczeniem do spożywania posiłków. Jeśli mamy również małe pokoje, trudno będzie nam wygospodarować tam kąt na stół i krzesła. Sposoby, na to jak urządzić bardzo małą kuchnię powinny też uwzględniać wewnętrzne szafki obrotowe na akcesoria, dobrej jakości wyciąg i sprawny okap kuchenny oraz użycie materiałów, które są łatwe w czyszczeniu. Wizualny bałagan, kubki i tysiące rzeczy ustawionych na blacie pogarszają tylko sytuację i kuchnia może wydawać się jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości.

 

Możesz również polubić…