Pachnący dom: jak utrzymać zapach w pomieszczeniach?

Uzyskanie pięknego, świeżego zapachu, który długo będzie utrzymywał się w pomieszczeniach, to duże wyzwanie. Chcemy, by nasze zapachy były nie tylko ładne, ale również nieszkodliwe i naturalne. Podpowiadamy, w jaki sposób utrzymać piękny zapach w każdym pomieszczeniu!

Zapachy sklepowe – dlaczego powinniśmy z nich zrezygnować?

Najprostszym sposobem na uzyskanie intensywnego, pięknego zapachu w domu jest wykorzystanie sklepowych odświeżaczy. Wśród nich znajdziemy m.in. dyfuzory automatyczne z atomizerem, zapachy do kontaktu, pachnące patyczki, galaretki i perełki do postawienia w wybranym miejscu i ręczne odświeżacze powietrza. Niestety, większość z tych produktów jest niezwykle niezdrowa dla ludzkiego organizmu: wydzielane zapachy zaprawione są wieloma substancjami chemicznymi, które z łatwością znajdują drogę do naszego układu oddechowego i wpływają na nasze zdrowie. Alternatywą może być wykorzystanie naturalnych, ekologicznych odświeżaczy powietrza lub stworzenie ich własnoręcznie.

DIY a domowe zapachy

W warunkach domowych z łatwością możemy stworzyć pachnące woreczki do szafy DIY na bazie naturalnych składników, takich jak suszone przyprawy (np. laski cynamonu, wanilia) i wysuszone płatki kwiatów oraz intensywnie pachnących roślin. Świetnie sprawdzi się lawenda, szałwia i mięta – rośliny, które wydzielają intensywny zapach także po wysuszeniu. Piękny zapach w salonie czy przedpokoju zapewnią bambusowe patyczki zanurzone w wodzie z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych. Świetną alternatywą dla sklepowych zapachów będzie własnoręczne wytworzenie sojowych świec zapachowych z wybranymi, naturalnymi dodatkami o intensywnych zapachach. Warto wykorzystywać także zapachowe woski, naturalne kadzidła oraz olejki eteryczne, które podgrzewać można w specjalnych kominkach wykorzystujących ciepło niewielkich świeczek. Jeśli jednak decydujemy się na zakup sklepowych odświeżaczy powietrza i różnych produktów zapachowych, powinniśmy wybierać produkty naturalne i w pełni ekologiczne, które są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Możesz również polubić…