Remont sypialni? Sprawdź, w co warto się zaopatrzyć!

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego życia, regenerując siły i odpoczywając po intensywnych dniach. Jeśli nadszedł czas na remont tego ważnego pomieszczenia, musisz pamiętać o wielu istotnych czynnikach, które warto wziąć pod uwagę. Od mebli i dodatków po oświetlenie i kolorystykę – wybór odpowiednich elementów może znacząco wpłynąć na atmosferę i funkcjonalność sypialni. W tym artykule przedstawimy Ci praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w zaplanowaniu i przeprowadzeniu udanego remontu sypialni.

Postaw na sprzyjające wypoczynkowi kolory

Wchodząc do sypialni powinieneś poczuć się tak, jak przekraczając senne wrota: natychmiast znaleźć spokój i wyciszenie. Odnalezienie tego sypialnianego balansu będzie znacznie prostsze, jeśli wybierzesz odpowiedni kolor ścian i motyw przewodni dodatków. Choć mówi się, że w sypialniach najlepiej sprawdzają się biele, beże i złamane szarości, to naszym zdaniem kolory także mogą świetnie wyglądać w tym pomieszczeniu. Wystarczy, że postawisz na przyjemne pastele lub zgaszone zielenie, by wprowadzić do swojej sypialni odprężający nastrój.Postaraj się unikać krzykliwych połączeń i intensywnych kolorów, takich jak krwista czerwień. Choć mogą prezentować się wspaniale w sypialni, to nie będą działały na nas kojąco i skłaniały do spokojnego wypoczynku.

Wybierając meble myśl o funkcjonalności

Przed remontem dobrze zastanów się nad wyposażeniem wymarzonej sypialni. Powinno być ono nie tylko estetyczne i modne, ale też funkcjonalne. Przykładowo, dzięki dobrze zaprojektowanemu systemowi przechowywania unikniesz gromadzenia przedmiotów w przypadkowych miejscach sypialni, a tym samym bałaganu. Dzięki meblom możesz też w delikatny sposób podzielić sypialnię na konkretne strefy, co znacząco poprawi komfort jej użytkowania. Ustaw wygodne biurko w okolicach okna i oddziel je naturalnym przepierzeniem – komodą, a może ozdobną ścianką ze sklejki – od tej części pomieszczenia, w której stoi łóżko. Dzięki podziałowi na strefę dzienną i nocną poprawi się jakość Twojego snu, a także efektywność nauki czy pracy.

Co z dodatkami do łóżka?

Remont jest idealnym pretekstem do wymiany starego, odkształconego podłoża snu na nowy materac wspierający nasze zdrowie i komfort. Technologia produkcji materaców w ostatnich latach znacząco poszła do przodu, dzięki czemu dzisiejsze modele wykonane ze sprężyn typu Multi czy oddychających pianek dopasowujących się do kształtu ciała mogą zapewnić użytkownikowi nieznany wcześniej komfort wypoczynku.

Podczas remontu sypialni warto zaopatrzeć się też w te produkty, których wcześniej nie stosowaliśmy w swoim domu, czyli w pokrowiec na materac czy w ergonomiczną poduszkę. Pokrowiec sprawi, że nowy materac dłużej zachowa higienę i będzie wolny od drobnych uszkodzeń mechanicznych czy plam. Poduszka, na przykład wykonana z pianki Visco, będzie strzałem w dziesiątkę dla zdrowia naszej szyi i karku.

Postaw na wielosezonowość

Podczas remontu sypialni możesz poczuć pokusę, by wymienić wszystkie dodatki na nowe. Choć remont to idealny czas na zmiany, to pamiętaj o tym, by podchodzić do nich z głową. Jeśli wybierzesz nowe doniczki, figurki czy plakaty kompulsywnie i nie zastanowisz się nad tym, czy są ponadczasowe, czy może jedynie zgodne z obecnym trendem, szybko będziesz musiał wymienić je na nowe. To nie tylko strata pieniędzy, ale także nieekologiczne działanie. Podczas remontu staraj się myśleć o nowej sypialni całościowo i wybieraj te dodatki, które będą prezentować się w niej pięknie niezależnie od sezonu. Zobaczysz, pokochasz ponadczasowość swoich wnętrz!

Artykuł sponsorowany.

Możesz również polubić…