Salon i kuchnia w stylu skandynawskim czyli aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim

Styl skandynawski staje się coraz bardziej popularny. Wnętrza w tego typu aranżacjach charakteryzują się minimalizmem i przestronnością, mieszanką klasycznej prostoty i nowoczesności.

Czym jest styl skandynawski?

Styl skandynawski cechuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów i utrzymaniem jasnej kolorystyki wnętrz. Meble i akcesoria bazują na drewnie, jednak znaleźć tu możemy również elementy szklane i metalowe, jak i tekstylia i tkaniny, które nadają aranżacjom przytulnego charakteru. Unika się plastików i syntetycznych tworzyw niskiej jakości. Styl skandynawski może mieszać również inne style (m.in. rustykalny, nowoczesny i klasyczny), jednak zamierzeniem jest zachowanie przestronności i jasności wnętrz.

Salon i kuchnia w stylu skandynawskim

Salony o charakterze skandynawskim są jasne, przestronne i wizualnie przyjemne dla oka. Podstawowymi dodatkami do aranżacji są rośliny, ozdoby naścienne (zegary, obrazy, zdjęcia) oraz proste lampy i tekstylia, takie jak koce, dywany, zasłony i poduszki w stonowanej kolorystyce. Do tego tylu pasuje również wiklina oraz dodatki retro, jednak nie należy przesadzać z ich liczbą. Kuchnie w stylu skandynawskim są dobrze doświetlone i minimalistyczne – styl skandynawski opiera się na prostocie i funkcjonalności, a to właśnie w tym pomieszczeniu są one wyjątkowo ważne. Jako dodatki wykorzystać możemy świeże zioła w doniczkach, ryciny w ramkach na ścianach lub akcesoria drewniane i wiklinowe.

Łazienka w stylu skandynawskim

Nawet tak niewielkie pomieszczenia jak łazienki możemy zaaranżować na bazie stylu skandynawskiego. Białe lub jasno szare kafelki, dobre oświetlenie plafonami i naściennymi lampami ledowymi oraz ciemniejsze, kontrastujące meble z pewnością sprawią, że nasza łazienka będzie prezentować się schludnie i elegancko. Do łazienek skandynawskich możemy wprowadzić nieco nowoczesności w postaci wygodnego prysznica z natryskiem sufitowym czy nowoczesnych dodatków i akcesoriów. W styl skandynawski wpasują się również wiklinowe kosze do przechowywania różnych akcesoriów oraz dodatki drewniane.

Możesz również polubić…