Uszczelki, mikroguma i kształtowniki z miedzi

Guma na bazie kauczuku

Mikroguma posiada strukturę stricte porowatą i jest wytwarzana na bazie kauczuku. W zależności od rodzaju mikrogumy w jej skład może wchodzić inna odmiana kauczuku. Produkowana jest w różnych wersjach np. EPDM która charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz na oddziaływanie na ozno. Wytwarza się ją z kauczuku etylenowo propylenowego. Natomiast guma SBR odporna jest na kwasy organiczne i nieorganiczne, a także alkohole i kwasy zasadowe. Oprócz tych dwóch przykładów wyróżniamy jeszcze gumy CR, NBR i EVA, które są najczęściej wybierane przez kupujących. Każda z nich ma inne właściwości, parametry oraz plusy i minusy jej użytkowania. Oczywiście to nie wszystko, w sklepach znaleźć możemy również gumy wykonane jako mieszanki.

Jest to nic innego jak połączenie właściwości dwóch gum w jedną np. EPDM + EVA. Wszystkie z nich dostępne są pod postacią arkuszy samoprzylepnych, taśm oraz wyrobów wielowarstwowych. Ich głównymi zastosowaniami są uszczelnienia przed wodą, wilgocią. Świetnie nadają się również jako izolacje termiczne albo akustyczne. Są dobrymi elementami antypoślizgowymi, a gdy ktoś szukał podkładki pod myszkę, również w tej roli sprawdzają się wyśmienicie. Największa temperatura dodatnia jaką jest w stanie wytrzymać ta guma wynosi 100 stopni Celsjusza. Natomiast najniższa temperatura to -45 stopni Celsjusza. Dlatego przy doborze odpowiedniego modelu warto, a nawet trzeba uważnie czytać parametry techniczne.

Pierścienie uszczelniające

Pierścienie te stosuje się głównie do uszczelnień wałków obrotowych, które uszczelniają w kierunkach osiowych zawsze na powierzchni czołowej gniazda łożyska, natomiast same obracają się z ruchem wałka dlatego też nie bez powodu nazywamy je uszczelkami v ring. Oprócz wyjątkowego działania uszczelki te cechuje również bardzo prosta budowa. Dodatkowo możemy używać ich jaki jedne do uszczelnienia albo łączyć z innymi uszczelniaczami. Zazwyczaj powinniśmy kupować je nieco mniejsze od średnicy wału. Pierścień v ring składa się jedynie z trzech elementów, a są nimi przegub, korpus który zaciska się na wale oraz trzeci element czyli tak zwana warga uszczelniająca stożkowa zapewniająca doskonałe uszczelnienie.

Kształtowniki z miedzi

Stały się jednymi z najlepszych rozwiązać ówczesnego świata w budownictwie. Miedź jest jedynym ze stopów który charakteryzuje się gęstością wynoszącą 8,96 gramów na centymetr sześcienny oraz temperaturę topnienia około 1100 stopni Celsjusza. Ponad to jest bardzo dobrym przewodnikiem cieplnym.

Kształtowniki miedziane, możemy nabyć pod różnym wyglądem, czy to kątowniki, czy teowniki, nie ma problemu, każdy sklep budowlany jest w to zaopatrzony. Kształtowniki z miedzi tak samo jak miedziane rury do gazu stały się najbardziej pożądane na rynku. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ mieć jako jedyna ze wszystkich dostępnych materiałów pod wpływem ogromnej temperatury stopi się najpóźniej. Po prostu jest najmniej podatna na temperaturę. Co czyni ją w tym momencie bezkonkurencyjną.

Możesz również polubić…