Meble z salonu czy na wymiar? Które z nich wybrać? Montaż mebli kuchennych: porady

Wybór mebli kuchennych może być wyjątkowo trudny. W końcu to produkty, które muszą być nie tylko idealnie wpasowane w stylistykę wnętrza, ale również komfortowe, pojemne i wyjątkowo wytrzymałe oraz odporne na działanie wilgoci i wysokich temperatur. Jednak jakie meble wybrać – gotowe zestawy z salonu czy stworzone od podstaw meble na wymiar według naszego projekty?

Gotowe meble z salonu – montaż mebli kuchennych:  porady

Komplety mebli kuchennych, które znajdziemy w salonach i sklepach meblarskich mają jedną dużą wadę: nie możemy w żaden sposób ich zmienić, często jedynym sposobem na rozbudowanie kuchni jest dokupienie kolejnych gotowych elementów pasujących stylistycznie do zestawu. Zakup gotowych mebli jest jednak stosunkowo tani. Dodatkowo znajdziemy wiele wzorów, kolorów i faktur poszczególnych szafek. To meble, które są wyjątkowo proste w składaniu: jeśli chodzi o montaż mebli kuchennych porady fachowca ze sklepu z pewnością wystarczy, by w ciągu kilku godzin je skręcić i zamontować. Kolejną zaletą jest to, że niemal od razu po podjęciu decyzji możemy zacząć montaż mebli – zestawy większości mebli są dostępne od ręki w salonach sprzedażowych.

Meble na wymiar

Główną zaletą mebli na wymiar jest to, że możemy spersonalizować projekt pod swoje oczekiwania: zarówno w kwestii wielkości półek czy głębokość szuflad, jak i stylu, rodzaju drewna czy zdobień i przeszkleń. Dodatkowo materiały, z których wykonywane są meble na wymiar, zwykle są najwyższej jakości. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w małych kuchniach, gdzie ważna jest każda przestrzeń użytkowa. Niestety, meble tworzone na wymiar są znacznie droższe od gotowych zestawów – należy zapłacić za projekt mebli, koszt materiału, docięcie poszczególnych elementów i montaż. Dodatkowo należy liczyć się z tym, że ich wyprodukowanie może zająć nawet kilka tygodni: w końcu każdy element musi być ręcznie wykonany. Montażem mebli kuchennych na wymiar zajmują się firmy produkcyjne, dzięki czemu nie musimy poświęcać wielu godzin na skręcenie i zamocowanie szafek.

Zarówno zakup gotowych mebli, jak i stworzenie od podstaw mebli kuchennych na wymiar, ma swoje wady i zalety. Z pewnością wiele zależy od naszego budżetu, jak i również czasu i umiejętności.

Możesz również polubić…