Metalowe ozdoby w salonie klasycznym

Klasyczny salon kojarzy nam się z powagą, ale również z funkcjonalnością. Wnętrza takiego pomieszczenia urządzone są z odpowiednią elegancją i przepychem, ale w stonowanych kolorach i z wykorzystaniem stonowanych barw. Dzięki temu w salonie klasycznym można się poczuć po prostu dobrze – wytwornie, ale jednocześnie komfortowo i z nutką przywiązania do rodzinnych tradycji.

Jak urządzić klasyczny salon?

Urządzanie takiego salonu wymaga przede wszystkim dobrych jakościowo produktów – mebli z prawdziwego drewna, skórzanych kanap lub obitych porządną tapicerką, bogato zdobionych poduszek. Przydadzą się także witryny i gablotki, w których można trzymać różne piękne precjoza – nagrody ważne dla domowników, cenną porcelanę czy rodzinne pamiątki. Oprócz nich warto postawić także na metalowe ozdoby. Jeśli tylko masz możliwość – koniecznie spraw sobie w salonie prawdziwy kominek, który fantastycznie podnosi atmosferę całego domu. Na jego powierzchni można natomiast urządzić istny kącik dekoracyjny!

Jakie ozdoby wybrać?

Pozostając przy temacie kominka, warto pomyśleć o akcesoriach kominkowych – pogrzebaczu, szufli, koszyku na popiół. Dzięki nim kominek będzie kompletny, a Ty będziesz miał czym dbać o swój kominek, bo takie metalowe dekoracje mogą oczywiście służyć również za czysto praktyczne przedmioty. Postaw także na ciekawy gazetnik umieszczony koło kanapy, oraz efektowny kuty w metalu stoliczek kawowy, który może także spełniać rolę konsoli, na której ustawiać będziesz na przykład wazony ze świeżymi kwiatami. Metalowe ozdoby bardzo dobrze pasują do klasycznego salonu, ponieważ kojarzą się z ponadczasowością i trwałością. Ta z kolei jest właśnie wyznacznikiem stylu klasycznego, który choć przechodzi na przestrzeni lat różne metamorfozy, to wciąż jest gwarantem pewnego rodzaju niezawodności i trwałości. Osoby wybierające styl klasyczny z metalowymi dodatkami prawdopodobnie lubią stabilizację, pewność i cenią sobie możliwość otaczania się przedmiotami eleganckimi i solidnie wykonanymi.

Możesz również polubić…